Zašlete nám dotaz

Povinné *

  Refresh Captcha  
 

Poradna

Hárání?

Úterý, 08 Leden 2019 05:47


Dotaz:
Dobrý den máme doma roční fenku boxera, která začala mít výtok s bulvy nevím zda to znamená hárání je to velmi slabé špinění. Jak dlouho trvá hárání. Děkuji za radu a odpověď.


Výtok z vulvy znamená skutečně ve většině případů hárání, není tomu ale tak vždy. Může se jednat také o zánět dělohy, u roční feny je to ale nepravděpodobné. Na druhou stranu je první hárání v roce věku také pozdější, než by mělo být. Hárání u feny trvá většinou přibližně tři týdny, během nichž se mění postupně charakter výtoku. Fena je atraktivní pro psy. Všímejte si předeším zvýšené žíznivosti, pokud by se objevila, může se jednat o zmíněný zánět dělohy. Pak bude třeba co nejdříve navštívit veterinárního lékaře, stejně jako tehdy, bude-li výtok hodně výrazný nebo bude fena jevit známky apatie a nechutenství, případně by začala zvracet.

   

Inzulín

Úterý, 11 Prosinec 2018 04:16

 

Dotaz:
Dobrý den, mám starou slepou fenku s cukrovkou. Píchám caninsulin po 12cti hodinách (10 jednotek). Mám dotaz zda je možné v extrémní krajní nouzi píchnout inzulín dříve. Například ráno píchnout jen polovinu dávky a po šesti hodinách píchnout znovu již "normálně" plnou dávku na 12ct hodin. Případně nějak jinak... Jde mi o to, že budu rodit a u feny tak několik hodin nikdo nebude (manžel mne poveze do porodnice). Nemáme kdo by fenu s insulínem hlídal a v cizím prostředí se jako slepá neorientuje a je ve stresu. Tato situace mne velmi trápí. Děkuji Vám Lenka


Máte pravdu, že změna prostředí by nemusela udělat starému slepému pejskovi dobře a určitě by bylo lepší, aby zůstala doma. Aplikace inzulínu by měla být navázána na příjem potravy tak, aby inzulín měl co v krvi snižovat. Určitě máte pravidelný režim krmení k pravidelnému podávání inzulínu. Výchylky z tohoto režimu mohou mít za následek výkyvy v hladině glukozy v krvi. Pokud jsou tyto odchylky malé a na krátkou dobu, nestane se nic. Problém nastane zejména při náhlém snížení hladiny glukozy a případné výrazné hypoglykemii. Rozhodně by bylo vhodné probrat vše s Vaším veterinárním lékařem, který Vaši fenu zná. Zejména je třeba při případných změnách času a dávky Caninsulinu upravit i čas a dávku krmiva. V každém případě bych doporučení v tomto směru svěřila ošetřujícímu lékaři. Třeba by bylo možné někoho z příbuzných či známých aplikaci inzulinu naučit a to by mohlo být řešení případně i do budoucna v podobných situacích.

   

Strana 1 z 198